МВР апсеше криминалец баран со потерница во тетовско

t

Во тетовско Долно Палчиште, полициски службеници од СВР Тетово вечерва го привеле 36-годишниот Џ.А.од ова село, осуден на тригодишна затворска казна за сторено кривично дело „тешка кражба“, соопшти МВР.

По приведувањето реализирано со судска наредба, Џ.А. е спроведен во Казнено-поправната установа Затвор „Тетово“ во Тетово.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Тетовец ја тепал 24-годишната сопруга

Синоќа околу 22.30 часот, полициски службеници на…

Тетовски дилери се противеле на апсење па…

Двајцата тетовци кои вчера биле приведени за…

Пензионерка пронајдена мртва во нејзиниот стан во…

Седумдесет и двегодишна тетовка била пронајдена почината…

Студентскиот дом во Тетово во новата академска…

Новиот студентски дом кој се гради за…

Траги-комедија: “Бугари” ќе гласаат и во Тетово,…

Градоначалникот на Тетово Биљал Касами и амбасадорот…