МВР го закотви ЈСП: Дури 60 возила биле испратени на вонреден технички преглед

t

Околу 60 возила на Јавното сообраќајно претпријатие (ЈСП) утринава биле испратени на вонреден технички преглед од страна на полицијата.

Поради тоа дел од линиите се во прекин, а граѓаните кои го користат скопскиот јавен превоз се затекнати од сето тоа.

Во моментов нема одговор од МВР за тоа колку автобуси се испратени на принуден технички преглед, но се очекуваат детали за акцијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Активни се пожарите во Чашка, Велес, на…

РЦУК Велес, известува дека шумски пожар на…

Петровска ги предизвика ВМРО-ДПМНЕ и МВР: Отворете…

Добро утро послушници од ДПМНЕ. Еве веќе…

ОЈО Скопје ја испитува сообраќајката на автобусот…

Врз основа на поднесено писмено известување од…

СДСМ: Петто убиство откако Тошковски е министер,…

Состојбата со убиствата станува алармантна, а безбедноста…

Возрасен маж колабираше качувајќи се во автобус…

Во населбата Даме Груев утрово во автобус…