Објавено на:

МВР: Лице барано со потерница спроведено во КПУ Идризово

t

Денеска (07.04.2024) во 00.05 часот на подрачјето на Центар, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Ј.К.(37) од с.Студеничани, скопско, кој бил баран по потерница врз основа на судска наредба за издржување затворска казна. Лицето било спроведено во Казнено – поправната установа Затвор Скопје за издржување на казната, информираат од МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

МВР потврди: Екстрадиран Љупчо Палевски, пренесен е…

Екстрадиран Љупчо Палевски, пренесен е во КПУ…

МВР со детали за трагедијата во Стајковци:…

Денеска во 12.30 во СВР Скопје било…

Никогаш да не се заборави – Бојмацалиев…

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко…

МВР: Од 8 до 19 часот денеска…

Од 8 до 19 часот денеска ќе…

МВР регистрираше агитирање и нерегуларности за време…

За време на предизборниот молк регистрирани се…