МВР: Нема повредени во пукањето во Тетово

t

Ниту едно лице не е повредено во пукањето во Тетово, информираат од МВР.

– Во 22.45 часот М. Т. од Тетово пријавил дека од страна на непознато лице е пукано со огнено оружје од возило во движење кон неговата куќа во Тетово. До сега нема пријава за повредени лица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, велат од МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

МВР со детали за трагедијата во Стајковци:…

Денеска во 12.30 во СВР Скопје било…

Апелација го врати случајот за пожарот во…

Се враќа на повторно судење дел од…

Никогаш да не се заборави – Бојмацалиев…

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко…

МВР: Од 8 до 19 часот денеска…

Од 8 до 19 часот денеска ќе…

МВР регистрираше агитирање и нерегуларности за време…

За време на предизборниот молк регистрирани се…