МВР: Санкционирано возило што без соодветна документација вршело меѓународен превоз на патници

t

“На 29.01.2022 од страна на полициски службеници од Полициска станица за граничен премин „Табановце“ при Регионалниот центар за гранични работи Север била извршена контрола на патничко возило – комби „фиат дукато“, со германска национална ознака, управувано од А.Р.(28) од Радовиш, кое вршело меѓународен превоз на патници.

При контролата било констатирано дека возилото не поседува комплетна потребна документација за меѓународен превоз на патници. Од страна на Државниот инспекторат за транспорт изречени се соодветни санкции за возилото.” – известуваат од МВР

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Најкреативни затвореници во светот, МВР објави видео…

Министерството за внатрешни работи, Биро за јавна…

За првпат Европската регионална конференција на ИНТЕРПОЛ…

Владата ја разгледа и усвои и Информацијата…

Акција на МВР: Скопјанец чувал еден килограм…

38-годишен скопјанец е уапсен денеска откако во…

Акциска контрола на МВР во угостителски објекти:…

Ноќва (19.03.2023) во периодот од 00.00 до…

Акциска контрола на МВР: Казина во Прилеп,…

При спроведена контрола од страна на припадници…