МВР санкционираше 94 возачи во Скопје во текот на вчерашниот ден

t

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (27.12.2021) продолжи со контролите во областа на сообраќајот.

На територија на град Скопје изречени се вкупно 94 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 19, 12 санкции за возење без возачка дозвола, четири за минување на затворен сигнал (црвено светло).

Изречени се девет мерки за користење мобилен телефон, шест за технички неисправни и нерегистрирани возила.

-Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта, информираат од МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мишустин: Западните санкции ја воскреснаа руската индустрија

Ограничувањата и санкциите го поттикнаа развојот на…

Агелер: Ќе следуваат повеќе санкционирани, но факт…

Денешното именување на поранешниот вицепремиер за економски…

(Видео) Американски топ дипломат го уништи Христијан…

Заменикот на државниот секретар на САД, О'Брајан…

ЕЦБ предупреди да не се пипаат замрзнатите…

Користењето на средствата може да го загрози…

Блумберг: Земјите на ЕУ поделени околу санкциите…

Предложената забрана за реекспорт на клучни стоки…