МВР санкционираше 94 возачи во Скопје во текот на вчерашниот ден

t

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (27.12.2021) продолжи со контролите во областа на сообраќајот.

На територија на град Скопје изречени се вкупно 94 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 19, 12 санкции за возење без возачка дозвола, четири за минување на затворен сигнал (црвено светло).

Изречени се девет мерки за користење мобилен телефон, шест за технички неисправни и нерегистрирани возила.

-Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта, информираат од МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Македонија на 85-то место на светскиот индекс…

На меѓународниот индекс за перцепција на корупцијата…

Добро утро со Инфомакс: По патот на…

Во чест на големиот македонски револуционер, апостол…

Добро утро со Инфомакс: Еден чоек шчо…

На денешен ден, 18 јануари 1830 година…

Нема поголеми задржувања на граничните премини низ…

 Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено,…

Шоле во “проверка” на Западен Балкан: Најпрво…

Високиот советник на Стејт департментот, Дерек Шоле…