Објавено на:

Метео: Видете какво ќе биде времето денес

t

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен, а наместа долж Повардарието и во источните делови повремено засилен ветер од северозападен правец. Од пладневните часови облачноста ќе се зголеми и ќе има услови за слаб локален дожд, а на планините краткотрајно и локално ќе провејува снег.

Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди и во делови од регионот со услови за појава на краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Избегнувајте движење по засеци и во близина…

ЦУК, согласно известувањата од УХМР, препорачува голема…

Метео: Видете какво ќе биде времето денес

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Метео: Видете какво ќе биде времето денес

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Метео: Видете какво ќе биде времето денес

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Од утре носете си чадор – најави…

Под влијание на циклонска активност утре попладне…