Метео: Понесете чадор, следува дожд попладне

t

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе биде променливо облачно од пладне и попладне со повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува умeрен, наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Метео предупредување: Нестабилно време и обилни врнежи…

Денес времето ќе биде променливо облачно, од…

Метео: Видете какво ќе биде времето денес

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Метео: Студено време, облечете се потопло

Од УХМР јавуват дека времето денеска ќе…

Метео: Понесете чадор, следува дожд попладне

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Метео: Видете какво ќе биде времето денес

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…