Мециновиќ: НЕ за патни трошоци, средствата да се преманемат за лекување на болни дечиња!

t

– Јас ќе бидам искрен, можеби е малку популистички но искрено е реална и ние стварно би ја поддржале таа иницијатива. Ајде да ги сумираме сите бројки од претходниот мандат, колку инкасирале пратениците и ајде таабројка сега да ја реплицираме во еден фонд за помош на лечење на нашите дечиња во странство, затоа што здравствениот систем е руиниран и ако приметите ниту една партија  не зборуваше за здравствениот систем во предизборието затоа што е толку руиниран. Веќе неманови клинички центри, рекоа го оставаме клиничкиот центар уште сто години, вели Мециновиќ во  во гостување во „Тешки муабети“.

Целата епизода гледајте ја во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Талевски: ВМРО-ДПМНЕ ја направи најголемата изборна измама…

Пратеникот од редовите на СДСМ, Миле Талевски…

Собранието денеска ја избира дваесеттата Влада од…

 Собранието денеска во 11 часот треба да…

Омразата, бализмот и вандализмот не водат кон…

Знамето на Република Македонија - запалено од…

Апасиев: На 2,5 метри воздушно до Собрание…

Знаете ли дека на паркингот и во…