Мизерија: Кога единственото место каде можете да се обратите за вашите проблеми се медиумите – немате држава

t

Кога единственото место каде што можете да се обратите за вашите проблеми и неостварени, а загарантирани права се медиумите, наместо институциите – тогаш бидете сигурни дека немате држава.

Трагедијата на оној човек чие срце умрело на инфективна, е во тоа. Неможноста да стигне до правда за својата „ефтино“ почината сопруга, па правдата ја бараше преку медиумите.

Тоа е трагедијата, да умираш и да нема каде да се обратиш за помош.

Таква е трагедијата и со Ембла. Да те дискриминираат, да те жигосуваат, а наместо државата, единствен спас да ти се медиумите.

И еве, цела недела од сведоштвото на човекот кај Јанко во Јади Бурек нема никаква реакција од институциите. Нема никаква реакција ниту во случајот со Ембла.

МИЗЕРИЈА.

Фејсбук статус на уредникот на Инфомакс, Александар Митовски

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

,,ЌЕ ИМ ДАДЕМЕ ПАРИ АКО ОДАТ НА…

Повеќето од нив можеби немаат финансиски или…

Груевски беше преголем за овој народ: Направи…

Груевски придаваше вредност на секоја пора од…

(Видео) Бербок на Мицкоски му кажала дека…

За целата ситуација во опозицијата јас го…

Неовластено поставил 50 лежалки и 25 чадор…

СВР Охрид поднесе кривична пријава против С.Р.(65)…

(Видео) Каде е опозицијата да реагира за…

Во денешната епизода на "Тешки муабети" со…