Објавено на:

Милановиќ: Србите се наши сојузници, Америка е создадена од геноцид на домородното население

t

Милановиќ: Србите се наши сојузници, Америка е создадена од геноцид

Зборувајќи за изборниот закон во БиХ, хрватскиот претседател Зоран Милановиќ рече дека Србите се сојузници на Хрватите во сегашната ситуација.

„Србите се народ близок до нас, а во оваа ситуација тие се наши сојузници. Некому не му е јасно? „А оној што ги претставува Србите и кој одговара на минималните стандарди е мој пријател“, рече тој.

После тоа, новинарот му рекол дека „Република Српска е создадена врз основа на криминал“, а Милановиќ остро одговорил:

„Америка е создадена на криминал, на геноцид врз домородците. Повеќето земји се создадени на криминал“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото)УЖАС: Таткото на малиот монструм Кецмановиќ ја…

И сестрата на Коста Кецмановиќ заедно со…

Истражување: Србите имаат 50% словенска генетика, останатото…

Денешните Срби имаат околу 50-60 отсто словенско…

Хил: На маса не е признавање на…

Американскиот амбасадор во Србија, Кристофер Хил во…

Орбан: Ќе стоиме со Србија ако ЕУ…

Унгарскиот премиер Виктор Орбан денеска изјави дека…

(Видео) Знаевте ли дека Лорд Волдеморт е…

Александар Вучиќ на својот профил на ТикТок…