Објавено на:

Минатата ноќ гореше “БМВ” во Автокоманда

t

Ноќва во 02.30 часот во Полициската станица Гази Баба било пријавено дека на паркинг просторот на ул.„Ташко Караџа“ настанал пожар во патничко возило „БМВ“, сопственост на Д.Д.(38) од Скопје.

Од пожарот биле зафатени и патничко возило „пежо 207“, сопственост на правно лице од Скопје и патничко возило „ауди А2“, сопственост на Х.С.(28) од Скопје, сите со скопски регистарски ознаки.


Од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје пожарот бил изгаснат, а повредени лица нема.

Увид бил извршен од страна на полицијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Голем пожар во Мичурин – На терен…

Голем пожар попладнево избувнал во скопската населба…

Тетовец му го запалил со бензин БМВ-то…

„СВР Тетово поднесе кривична пријава против О.М.(30)…

Девет месеци нема одговорност за пожарот во…

Обвинителството тактизира за случајот со изгорената модуларна…

Изгоре “Ауди” во Гази Баба

Автомобил „Ауди“ рано утрово изгорел пред куќа…

Драма во Ватикан: Албанец со БМВ се…

Италијанската полиција пукала во гумите на БМВ…