Мисајловски: Ако Бугарите влезат во нашиот Уставот, зошто Македонците да не влезат во бугарскиот Устав

t

Ако Бугарија бара Бугарите да влезат во нашиот Устав, зошто тогаш Македонците да не влезат во бугарскиот Устав, рече во емисијата „Заспиј ако можеш“ потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски.

-Има луѓе кои што се чуствуваат како Македонци во Бугарија. Но тоа прашање знаете како, стана една енигма, да не можете да зборите дека има Мекдонци во Бугарија. Па да има! Не треба да се срамиме од тоа. Ние не треба тие луѓе да ги запоставиме, истакна Мисајловски.


Тој потенцираше дека тој имал многу средби во минатото со луѓе од таму кои се борат за своите права

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Сефте победа на македонските одбојкари за убедлив…

Во својот прв настап одбојкарската репрезентација на…

Дендиас најави нова инвестиција: Грчка компанија ќе…

Економската размена помеѓу Македонија и Грција во…

Бугарска солидарност: Украинските бегалци ќе мора да…

Десетици илјади украински бегалци кои се во…

Пендаровски заинтересиран за Роналдо, ги пофали македонските…

Денеска во Давос, претседателот на Република Македонија,Стево…

Битиќи ја информирал Мелсом: Македонија е вистинска…

Заменик претседателот на Владата на Република Македонија…