Митовски: Шекеринска не верува во актуелното раководство на СДСМ

t

Радмила Шекеринска е единствената која излезе неизвалкана од Владата на Зоран Заев посочува Александар Митовски во своето гостување во „Што не е јасно“.

Митвоски го спомена и американското знаме кое го доби Шекеринска од американската амбасадорка, Мери Кејт Брнз кое е голема почест за неа.

Тој напоменува дека повлекувањето од позицијата министер за одбрана на Радмила Шекеринска не значи и нејзино повлекување од политичката сцена во Македонија бидејќи станува збор за искусен политичар.

Митовски потенцира дека ако некој може да направи проблеми за СДСМ тоа е Шекеринска бидејќи не верува во актуелното раководство на партијата.

-Ќе видиме како ќе реагира Шекеринска. Апсолутно мислам Радмила Шекеринска е поискусна од другите новајлии во политиката на СДСМ и ако некој направи проблем во СДСМ утре тоа ќе биде Радмила Шекеринска. Радмила Шекеринска не верува во капацитетот на овие актуелни функционери

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ВМРО кворумска повторно заеднички со СДСМ и…

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ денеска заеднички изгласаа директор…

Апасиев: Честито на младите, широката коалиција СДС-ДПМНЕ…

Лидерот на Левица и пратеник во Собранието…

Груевски: Рестартирање на пропаднатите “споменици на транзицијата”,…

Претходната Влада предводена од Груевски започна проект…

Богоев: Веќе се е јасно, во Македонија…

Потпретседателот на СДСМ Стефан Богоев во своја…

Левица: Елитата во војна со народот, ДПМНЕ…

ДПМНЕ и СДС слават заедно со хоштаплерите…