Мицкоски на средба со шпанскиот амбасадор

t

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, информираше дека остварил средба со шпанскиот амбасадор Хосе Луис Лосано Гарсија.

Еве што напиша Мицкоски на Фејсбук:

“Денеска остварив средба со новоименуваниот Амбасадор на Кралството Шпанија во Република Македонија, Хосе Луис Лосано Гарсија.

На средбата разговаравме за актуелната политичка и економска состојба, за пандемијата со која се соочува светот, европските перспективи, како и можноста од предвремени парламентарни избори.”

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мицкоски на средба со дијаспората во Њујорк

Претседателот на Владата, Христијан Мицкоски оствари средби…

Борисов: Со Мицкоски сме „сестри“, но и…

Со партијата на премиерот на Македонија, Христијан…

Агелер: Воодушевена сум што Мицкоски ќе користи…

Откако мандатарот Христијан Мицкоски изјави дека заклетвата…

ВМРО доби поддршка за реорганизацијата од Ахмети,…

Зијадин Села и неговите пратеници, кои се…

ДУИ му помогна на Мицкоски за двотретинско…

Со 88 гласа “за” пред 3 часот…