Мицкоски на увид во општина Бутел

t

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со градоначалникот на општина Бутел, Дарко Костовски ќе направат увид во градежните активности во склоп на училиштето ООУ „Ацо Шопов“, населба Радишани.

Во 11:15 часот пред ООУ „Ацо Шопов“ изјава за медиуми ќе имаат Мицкоски и Костовски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Митовски: Никогаш, никому американците не влепиле ваков…

Не дека многу ги почитувам или поздравувам…

(Видео) Американски топ дипломат го уништи Христијан…

Заменикот на државниот секретар на САД, О'Брајан…

Заменикот на Блинкен го потопи Мицкоски: Од…

„Има понуда на маса. И ако сакате…

Ковачевски: ДПМНЕ го кочи европскиот пат на…

Одговорноста има име и презиме, тоа е…

МНОГУМИНА СЕ ПЛАШАТ ОД МОЕ ВРАЌАЊЕ ВО…

Поранешниот премиер Никола Груевски во ексклузивно интервју…