Млад возач тешко повреден откако излетал од пат кај Кавадарци

t

24-годишен возач е тешко повреден откако со возилото излетал од пат.

– На 09.02.2024 во 20.20 часот било пријавено дека на регионалниот пат Кавадарци-Росоман, кај место викано „Северова падина“ патничко моторно возило „пежо“ со кавадаречки регистарски ознаки управувано од В.Д.(24) од с.Сирково-Росоман излетало надвор од коловозот. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот, констатирани во Општата болница Кавадарци, соопшти полицијата.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Кавадарци.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Документи) Левица објави скандал: Техничкиот на Мицкоски…

Трета опција на Фејсбук со објава: Министерот…

Јакимовски на средба со кавадарчани – Земјоделците…

Одлична средба со кавадарчани, храбар и работлив…

(Видео) ПорталХ: Зошто Тошковски „случајно“ беше во…

Зошто Министерот за внатрешни работи беше во…

24 април и 8 мај 2024 година…

Земајќи го во предвид Решението за распишување…

Мотоциклист тешко повреден во сообраќајка во кумановско

Тешко повреден мотоциклист од Штип откако се…