Мнозинството македонски граѓани сметаат дека членството во НАТО влијаело позитивно на Република Македонија

t

Мнозинството македонски граѓани сметаат дека членството во НАТО влијаело позитивно на Република Македонија, покажува анкетата на ИРИ.

32% од испитаниците сметаат дека НАТО имало многу позитивно влијание, а 38% сметаат дека членството во Алијансата имало позитивно влијание. 8% сметаат дека членството на Македонија во НАТО имало многу негативно влијание.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

НАТО ѝ се закани на Кина со…

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави…

Политико: Марк Руте ќе го замени Столтенберг…

Холандскиот премиер Марк Руте ќе биде следниот…

Рускиот заменик МНР: Украина никогаш нема да…

Украина никогаш нема да влезе во Северноатлантската…

(Видео) Арсовски до ВМРО-ДПМНЕ: Ако сте против…

Ако сте против Преспанскиот договор имате 80…

Постојаната претставничка на САД во НАТО ѝ…

Самитот на НАТО во јули во Вашингтон,…