Објавено на:

Можеше да се случи трагедија: Се запали автобус полн со ученици кај Стража!

t

Синоќа околу 19.20 часот во СВР Охрид, пријавено е дека на патниот правец Стража-Кичево настанал пожар во автобус во движење, сопственост на туристичка агенција од Куманово, во кој се превезувале ученици и наставници.

Пожарот е изгаснат од противпожарна единица, соопштија од СВР Охрид.

За среќа во пожарот нема повредени лица.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ВОЗАЧ ОД МАКЕДОНИЈА ЗАГИНА ВО ИТАЛИЈА: Повредени…

Тешка сообраќајна несреќа се случила утринава во…

Автобус полн со деца излета од пат…

Денеска околу 13 часот, школски автобус полн…

Нападнати ученици во Чаир

На 08.02.2024 во 18:24 часот во СВР…

Руските ученици ќе учат да летаат со…

Во руските училишта се воведува посебен модул…

МОН: Поедноставено аплицирањето за финансиска поддршка на…

Министерството за образование и наука потсетува дека…