Молчеле со денови, но ги издадоа трагите од крв: Како биле откриени монструмите кои ја убиле и фрлиле Данка?

t

Двајца работници во српски „Водовод“, го фрлиле телото на исчезнатата Данка Илиќ (2) на дива депонија на Старобањска, откако го удриле девојчето со возило.

Според медиумите, траги од крв биле откриени во службеното возило на „Водовод“ со кое се покажа дека е убиено девојчето.

Според медиумите, во автомобилот биле пронајдени траги од крв, по што била извршена ДНК анализа и потврден е идентитетот на исчезнатата Данка Илиќ.

-Според планот за работа на компанијата, се знаело кој управувал со автомобилот во критичното време, со проверка на базните станици, па се потврдило. Осомничените се приведени и веднаш го признале убиството, вели изворот на српските медиуми.

На автомобилот претходно денеска со судска истрага биле пронајдени траги од крв, а врз основа на тоа се приведени две лица.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Путин: Иднината на Русија се решава на…

Властите треба да работат онолку колку што…

Морничаво: Едно лице загина откако се заглави…

Едно лице загина на аеродромот во Амстердам…

Зоран Милановиќ: Треба да се биде лојален…

Хрватскиот претседател Зоран Милановиќ денеска го коментираше…

Каратистот Видевски го сменил исказот – негира…

Велешанецот Боре Видевски го сменил првичниот исказ…

12.985 лица заболеле од акутни заразни заболувања…

Во текот на 2023 година, пријавени се…