Момчето кое ја усмрти Викторија ОСУДЕНO на три години затвор!

t

На денешното рочиште во Кривичниот суд, Јордан Георгиев кој ја усмрти Викторија Николова доби затворска казна.

Георгиев е осуден на три години затвор и е прогласен за виновен, а доби и забрана за управување со моторно возило во следните три години.


Георгиев уште на првото рочиште ја призна вината, а судијката Љубинка Башевска истакна дека „ тој не ги почитувал сообраќајните правила и не обрнал внимание на пешаците и возел со недозволена брзина“.

Сега судот треба да одлучи дали Георгиев ќе остане во притвор или ќе добие поблага мерка за обезбедување на присуство.

Адвокатот на Георгиев бара ефективниот притвор да биде заменет со домашен притвор.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Русија објави: Загубивме двајца високи офицери во…

Русија призна дека изгубила двајца високи офицери…

(Видео) “Добредојдовте драги браќа”: Со камбани СПЦ…

Српскиот патријарх Порфириј, на својата фејсбук страница…

Не запира: ЕУ во април имала инфлација…

Потрошувачките цени во Европската унија во април…

(Видео) Путин распореди “Терминатори” во источна Украина

Во обид да го зајакне својот арсенал,…

НАТО ќе ги продолжи разговорите со Финска…

Претставниците на НАТО во средата не успеаја…