Момче и девојка го тепале Тот: Ракометарот бил удиран со нога по главата

t

Ракометарот кој денеска почина на КАРИЛ, Денис Тот вчера изутрина „во близина на дискотеката „Привилиџ“ бил нападнат од две лица.

„Попладнево полицијата ги прегледала камерите на „Сејф Сити“, каде точно се гледало што се случувало пред младиот ракометар да падне во бесознание и да биде пренесен во Ургентниот центар, пишува Сајтот за проверка на фактите „Вистиномер“.

„Дечкото и девојката излегуваат од такси возилото. Дечкото му удира две шлаканици, по што ракометарот веднаш паѓа на земја, а девојката неколку пати го удира со нога по главата. Младиот ракометар воопшто не се придвижил, ниту пак дал отпор. Откако виделе дека е во бесознание, двајцата се обиделе да му помогнат и да го реанимираат, но не успеале, по што избегале од местото на настанот, а такси возилото си заминало уште кога настанала расправијата. Телото на младиот ракометар го видела една од вработените во дискотеката и веднаш повикала Брза помош“, објави „Вистиномер“.

Пресметката од плејофот во ракометната елита помеѓу првакот Вардар и Бутел, кој требаше да се игра утре од 16 часот е одложен после смртта на 27-годишниот ракометар.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Јандриоски до двете најголеми партии во Македонија:…

Фејсбук статус на Кристиан Јандриоски: Советниците на…

Пригожин одговори: Не заминувам од Украина, не…

Членовите на групата „Вагнер“ немаат намера да…

ХОТЕЛИЕРИТЕ И УГОСТИТЕЛИТЕ КУБУРАТ СО ПЕРСОНАЛ: Готвачи…

На Саемот за сезонско вработување во туризмот…

Маж од струшко си ја нападнал ќерката…

ОВР Струга поднесе кривична пријава против Б.С.(60)…

Плинска боца предизвика пожар во стан во…

Повредени лица нема, направена е само материјална…