Мотоциклист тешко повреден во Велес откако се судрил со автомобил

t

На 24.12.2021 околу 11.30 часот во Велес на крстосница од ул.„АСНОМ“ со ул.„Андон Шурков“ се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило „дачиа“ со велешки регистарски ознаки, управувано од Л.Д.(65) од Велес, и мотоцикл „априлија“ со скопски регистарски ознаки, управуван од Љ.С.(45) од Велес, информира МВР.

Љ.С. се здобил со тешки телесни повреди и укажана му е лекарска помош во Општа болница Велес.

Увид на лице место извршила екипа на СВР Велес.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Македонките се мажат најмлади во регионот, на…

Жените во Македонија најмлади стапуваат во брак…

ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ ГЛАСА И СО…

Пратениците денеска го изгласаа Изборниот законик, со…

Убоди со нож и пукање – Обид…

Поднесена е кривична пријава од страна на…

Ужас: 26-годишник допирал 70-годишна жена

Момче од село во Македонска Каменица е…

Свекор ѝ купил на снаата сертификат за…

Шеесет и четиригодишен жител на гостиварско село…