Објавено на:

Мотоциклист тешко повреден во сообраќајка во кумановско

t

Тешко повреден мотоциклист од Штип откако се судрил со „опел“.

– На 08.04.2024 околу 12.10 часот во СВР Куманово било пријавено дека на регионален пат Куманово – Свети Николе, во атар на село Орашец, кумановско, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило „опел“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од Т.С.(40) од Куманово и мотоцикл „бмв“ со штипски регистарски ознаки, управуван од Д.Ч.(47) од Штип. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот, констатирани во Општа болница Куманово, соопштија од полицијата.

Екипа од СВР Куманово извршила увид на местото на несреќата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Денеска протест на вработените во Македонски Пошти

Вработените на АД Пошта денеска во сите…

Што се случило: Србин исчезна во Грција,…

Иван Штрба (39) од Нови Сад, кој…

Додик: Усвојувањето на резолуцијата за Сребреница ќе…

Претседателот на Република Српска, Милорад Додик, изјави…

Касами нема да ја послуша Владата: Продолжува…

Градоначалникот на Тетово и еден од лидерите…

Маск подготвен да биде домаќин на изборната…

Американскиот претприемач и милијардер Илон Маск денеска…