Мојсоска: Левица е втора партија во Кисела Вода, во Аеродром и Велес сме со иста тенденција

t

Левица веќе се наметнува како втора партија – оваа теза ја истакна пратеничката од Левица, Јована Мојсоска, во гостувањето на ТВ 24.

Според Мојсоска, резултатите од Парламентарните избори – 2024 го потврдуваат местото на Левица како втора партија.

– Резултатите покажаа дека, еве, конкретно, Левица во Кисела Вода моментално е втора партија, така што СДСМ е трета партија. Истата тенденција ја имаме во Аеродром, во Велес – потенцираше Мојсоска.

Пратеничката и генерален секретар на Левица, Јована Мојсоска, зборуваше и за реалните очекувања во наредниот парламентарен состав. 

– Сега во наредниот парламентарен состав очекуваме веќе и Левица, конечно, да се постави како автентична левичарска партија и целосно да го заземе просторот на социјал-демократите – додаде Мојсоска.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Омразата, бализмот и вандализмот не водат кон…

Знамето на Република Македонија - запалено од…

Најавените инвестиции во енергетиката: ветар во едрата…

Уште не седнат во фотелјата, следејќи го…

ЧАД И ОТРОВИ НАМЕСТО ВОЗДУХ ВО ЛЕТО!…

Сопругата на Апасиев, Тамара Јованов, на Фејсбук…

Претрес во Велес, приведени дилери

На 10.06.2024 околу 16.00 часот во Велес,…

Левица: Со дозвола на Пецаков (не)познати изведувачи…

Несанкционираното самоволие на неколку локални моќници и…