Објавено на:

Муслиманите вработени во Белата Куќа и во другите агенции во САД планираат колективна оставка поради ставовите на Бајден

t

Според извори на Фокс Њуз стотици Муслимани вработени во администрацијата на Бајден, и во разните владини агенции на САД планираат да поднесат колективна оставка од своите работни места поради едностраните ставови на Бајден со поддршка на Израел и поради обвинението дека самите Палестинци си ја бомбардирале болницата во која загинаа околу 1000 Палестинци.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Зеленски ги покани Бајден и Си на…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска ги покани…

Трамп: Се движиме кон трета светска војна,…

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп, кој повторно…

Стејт департмент: Америка испраќа оружје во вредност…

Америка денеска објави нов пакет помош од…

Маск е против американските такси за кинеските…

Извршниот директор и сопственик на „Тесла“ Илон…

Додик во негов стил: Попрво ќе исчезнат…

Претседателот на Република Српска, Милорад Додик, денеска…