Мaлолетик прeтепал контролор на ЈСП

t

На 17.02.2022 во 08.06 часот во Полициската станица Аеродром, Ф.Б.(39) од с.Сарај, скопско, пријавил дека во 08.00 часот кај Транспортен центар Скопје, додека вршел контрола на билети во автобус, бил физички нападнат од малолетник од Скопје. Сочинет е записник за костатиран прекршок по член 12 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) ЈСП е во огромни долгови, но…

Градот го дотира, го помага ЈСП кое…

Малолетник се обидел да прегази полицаец со…

Министерството за внатрешни работи информираше дека вчера…

(Видео) Маж обвинет за убиство нападна членови…

Маж од Линдхерст беше обвинет за две…

Жена од Росоман се скарала со сопругот…

На 05.05.2022, полициски службеници од ОВР Kавадарци…

Ни срам ни перде: СДСМ зборува за…

Градот Скопје реагира на прес конференцијата на…