Мaлолетнички фaтeни со opyжје, завршиле во полициска станица

t

На 14.02.2022 во 19.00 часот на подрачјето на Сарај од полициски службеници биле приведени две малолетнички, затоа што кај нив бил пронајден нож, со што сториле прекршок од Законот за оружје.

Со нив бил извршен разговор во присуство на родители и по целосно документирање ќе следи соодветен поднесок.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Претрес во Куманово, пронајдени амфетмин и марихуана,…

Денеска во 08.00 часот полициски службеници од…

Бајден: Испраќаме нова пратка оружје во Украина…

Вашингтон одобри уште една пратка оружје за…

Не престанува наоружувањето: Германија ќе праќа “Кобри”…

Германската влада планира да испрати радари „Кобра“…

Бајден соопшти: Испораката на оружје во Украина…

Американскиот претседател Џо Бајден денеска за време на посета…

(Фото галерија) Со какви оружја се пофали…

Во регионот на Југоисточна Европа се купува оружје како…