Нападната девојка пред ресторан во Карпош

t

На 03.02.2022 во 03.45 часот во СВР Скопје, Н.Л.(22) пријавила дека во 01.40 часот пред угостителски објект на подрачјето на Карпош, по претходно недоразбирање, била физички нападната од П.А.(20). Сочинет е записник за констатиран прекршок по член 12 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Тетовец пукан на свадба, а сватовите му…

Сподели Тетовската полицијата информира дека половина час…

Русковска: Муареми не си даде оставка, туку…

Обвинителката Вилма Русковска во денешната изјава за…

Бурна свадба во Тетовско: 60-годишник пукал од…

Тетовската полицијата информира дека половина час пред…

(Видео) Еве како ќе изгледа мега паркот…

Општина Ѓорче Петров ќе добие МЕГА ПАРК…

Полицајка и постар маж повредени во судирот…

Вчера во 08:35 часот било пријавено дека…