Народна банка донира месен нарезок

t

Народна банка на својот официјален веб сајт објави намера за давање на велкодушна донација од 75 месни нарезоци со тежина од 150 грама, по парче.

Како што се дознава од Народна банка месниот нарезок е говедски, а можат да го добијат само правни лица кои мораат да исполнат одредени услови.

Со оглед дека донацијата се прави поради некористење од страна на Народната банка може да се заклучи дека месниот нарезок е сосема нов и некористен, но сепак треба да се побрза да не му помине рокот.

На среќните добитници им честитаме и им посакуваме добар апетит, а се надеваме дека и други институции ќе го следат примерот на Народната банка па ќе донираат што имаат, кои бифтеци, кои рамстек, кои лешници.

Извор: Плус Инфо

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Прашуваат Американци каде е Украина, а…

На почетокот на руско-украинската војна, водител прави…

И МЗ се огласи за мајмунските сипаници…

Од Институтот за јавно здравје сме информирани…

Тридневна жалост во Црна Гора по трагедијата…

Владата на Црна Гора ќе прогласи тридневна…

Медведев: Има нуклеарки и во ЕУ, и…

Поранешниот руски претседател Дмитриј Медведев упати скриена…

Календар на МПЦ: Утре се празнуваат овие…

Свети Евдоким Роден во Кападокија од благочестиви…