Народот го нокаутираше Мицкоски: “ГНАСЕН ЧОВЕК, КАКО НЕ ТИ Е СРАМ?! ПОГОЛЕМ МОНСТРУМ ОД МОНСТРУМОТ!”

t

Македонскиот народ не е ниту неук, ниту глупав, иако како таков го замислуваат одредени политичари кои ја искористуваат една од најголемите трагедии во Македонија за да ќарат политички поени.

Мицкоски по којзнае кој пат го потцени македонскиот народ, кога со, во најмала рака одвратната изјава, дека можела да се спречи смртта на малата Вања, мислеше дека ќе предизвика гнев кон МВР, кон ОЈО, кон истрагата и органите на прогонот. Но, очигледно пресметал погрешно.

Граѓаните, револтирани од неодговорните и непромислени изјави на Мицкоски, коментираат дека е гнасен човек, бараат да биде повикан во обвинителство, да се престане со политички игри во вакви моменти, прашуваат како не му е срам да собира политички поени на несреќата на друг човек.

Погледнете само дел од коментарите во продолжение:

Редно време е да се престане со злоупотребување на вакви трагедии во политички поени од страна на сите! Македонските граѓани не се недоветни и не паѓаат на вакви провокации и обиди да се ќари некој глас плус.

После ваквата реакција на народот, Мицкоски треба добро да размисли дали со ова добил, или изгубил поени и и тој и останатите политичари да извлечат заклучок дека ликување на нечија несреќа, не носи среќа, туку уште поголема несреќа…

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

МВР, ЈО и АНБ се комплетно подготвени…

Во врска со претстојните избори денеска во…

(Видео) Хеликоптерите на МВР исфрлија над 50…

Денеска (15.04.2024) Одделот за воздухопловни единици на…

МВР бришеле доказен материјал, тврди Салиу и…

Уништување на доказен материјал е кривично дело,…

Се трага по дедо од Скопје –…

Постар жител на општина Аеродром, Скопје, со…