Објавено на:

Нашиот преговарач загина додека извршувал специјална мисија, информира министерстовото за одбрана на Украинa

t

Денеска беше објавено дека членот на преговарачкиот тим со Русија Денис Киреев бил убиен од украинските служби бидејќи им откривал службени тајни на Русите

Меѓутоа, Министерството за одбрана на Украина официјално изјави дека Киреев е нивни вработен, и е тој е убиен додека извршувал специјална мисија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЗНАМ откри кои ќе бидат новите министри…

Игор Филков, роден во 1979 година, е…

Земјотрес вечерва почуствуван во Македонија

Земјотрес со локална магнитуда од 2,4 степени…

Насилство: Жена крвнички нападната од својот сопруг,…

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе…

Германците СЕ ЗБОГУВАА СО РУСКИОТ ГАС?

Најголемиот германски снабдувач со гас Унипер објави…

КИНА ПРЕД САД: Продадени повеќе кинески отколку…

Минатата година за прв пат кинеските автомобилски…