Објавено на:

Најавено големо враќање на Ноле на тениските терени

t

На турнирот во Дубаи кој на програмата е од 14 до 26 февруари ќе настапи најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ. Информацијата дојде од Обединетите Арапски Емирати, со најава дека официјалната листа на учесници ќе биде објавена подоцна.
Како што е најавено, Ѓоковиќ ќе биде еден од осумте играчи од Топ 20 на АТП листата кои ќе играат во Дубаи.
Ѓоковиќ имаше намера да настапи на Австралија опен, но со одлука на локалните власти беше избркан од континентот, иако таму пристигна со официјално медицинско ослободување од вакцинација против коронавирусот.
Ѓоковиќ од Австралија преку Дубаи се врати во Белград, а наскоро треба да се очекува и официјална потврда дека ќе учествува на турнирот кој започнува на 14 февруари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ѓоковиќ против Синер за најголемата награда во…

Новак Ѓоковиќ и Јаник Синер вечерва ќе…

Ѓоковиќ: Едвај се спасив – ме давеше…

Најдобриот тенисер на планетата, Новак Ѓоковиќ, се…

Ѓоковиќ лесно до осминафиналето на Мастерсот во…

Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ вечерва го…

Српскиот патријарх ги крстеше децата на Новак…

Фотографиите на социјалните мрежи ги објави протосингелот…

Надал: Федерер го достигна највисокото ниво, но…

Тони Надал беше составен дел од огромен…