Објавено на:

Најголемото хрватско знаме во светот ќе се вее во Хамбург на мечот против Албанија

t

Најголемото хрватско знаме во светот пристигна и во Хамбург!

Хрватскиот весник „Јутарњи лист“ објави серија фотографии од атмосферата меѓу хрваскте навивачи во Хамбург, каде што „коцкестите“ од 15 лчасот играат против Албанија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Стерјовски: Македонците и седум други малцинства не…

Македонците во Албанија, заедно со претставници на…

Цела Црна Гора и БиХ, како и…

Земјите од регионот се уште се под…

Хрватска испраќа канадер со два екипажи во…

Министерството за одбрана на Република Хрватска испраќа…

Советот на ЕУ одобри 13 милиони евра…

Советот на ЕУ објави дека одобрил доделување…

Врховниот суд на Албанија ја потврди затворската…

Врховниот суд на Албанија во петокот ги…