НАЈНОВА ВЕСТ: Специјалци на улиците во Чаир вечерва, во тек е голема акција!

t

Голема полициска акција е во тек вечерва во Чаир, дознава 24 Инфо.

– Според наши ивори, припадници на специјалните единици на МВР се на терен и апсат осомничени за трговија со дрога, објави порталот.

Акцијата се спроведува на локации на улицата Џон Кенеди. Засега нема официјална потврда за акцијата од МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Еѓипќанец уапсен на „Богородица“

На 25.05.2024 во 10.00 часот на Граничниот…

Детали за апсењето на Врховниот судија Наке…

Синот на поранешниот градоначалник на Ново Село,…

Чаирчанец ја нападнал вонбрачната партнерка со тврд…

Деветнаесетгодишна девојка пријавила дека пред три дена…

Уапсени се 15 лица на грчкиот остров…

Грчката полиција денеска уапси 15 лица во…

Апсење во Куманово: Пронајдени кокаин и канабис

На 10.05.2024 во 19.30 часот во Куманово…