Објавено на:

Најновите анкети покажуваат раст на довербата на Русите во Путин: Над 81% од граѓаните го поддржуваат лидерот

t

Расте довербата на граѓаните во Путин: 81,6 отсто го поддржуваат рускиот лидер, покажуваат најновите анкети кои беа објавени на дел од руските медиуми.

Расте довербата на граѓаните во рускиот претседател Владимир Путин, покажува истражувањето на Центарот за истражување на јавното мислење во Свердловск.


Според најновото истражување, му веруваат 81,6 отсто од граѓаните на Руската Федерација.

Во исто време, 74 отсто од Русите ја поддржуваат одлуката за спроведување воена специјална операција

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Цел свет е со Украина ама нека…

„Целиот свет е со Украина“, но нека…

Македонските граѓани кажаа: Србија е најголем пријател…

Граѓаните сметаат дека најголем пријател на Македонија…

Германска зоолошка ќе го менува името на…

Дива свиња по име Путин, кој живее…

Најновите анкети покажуваат раст на довербата на…

Расте довербата на граѓаните во Путин: 81,6…

Американците имаат огромна доверба во Зеленски, после…

Неколку недели по руската инвазија на Украина,…