Најслаткото видео за денес: Малите лавчиња од Скопската зоолошка почнаа самостојно да јадат

t

Пред повеќе од еден месец, во скопската зоолошка градина се родија бебиња лавчиња. Тие сега малку пораснаа и ќе бидат вистинска радост за посетителите.

Денес го изедоа својот прв оброк – месо.


Директорот на скопската зоолошка, Кристијан Стаменов, објави видео од овие моменти на уживање за малите лавчиња.

Погледнете како се “гостат“ тие.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Дел од булевар АСНОМ утре ќе остане…

На ден 19.05.2022, поради уличен дефект ф-100…

Приведен 40 годишен скопјанец, бил баран со…

Денеска (17.05.2022) во 11.00 часот на ул.„Мајка…

Делови од Кисела Вода утре без струја

Без електрична енергија утре ќе бидат корисниците…

Кампања „Не молчи, пријави! Заедно против неправилностите”…

В.д. директорот на ЈП Градски паркинг –…

Без струја делови од Скопје

Регионалниот центар за управување со кризи на…