На граѓаните им посакувам здравје и среќа, останатото заедно ќе го направиме

t

На сите православни хистијани им го честитам Христовото раѓање – Божик, а исто така ја користам оваа прилика да го честитам и вчерашниот голем христијански празник Бадник и да им посакам здравје и среќа, љубов, хармонија во нивните семејства, останатото заедно ќе го направиме со народот на Македонија, посочи денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Тој, во духот на празникот и на останатите граѓани, кои не се од православна вероисповед, им посака здравје, бериќет, среќа и хармонија во нивните домови.

„Сите заедно сме појаки и само сите заедно можеме да ги победиме предизвиците во 2022 година“, нагласи Мицскоски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) ВМРО-ДПМНЕ не гласаше за поставување на…

ВМРО-ДПМНЕ не гласаше за поставување на мерна…

Владеачко-политички консензус за милијарда евра од Клинички…

Ќе добие ли некогаш Македонија нов Клинички…

(Видео) Бомба на Крмов: ВМРО-ДПМНЕ ќе прифати…

Во вечерашното гостување, пратеникот на Левица –…

Мециновиќ: СДС и ДПМНЕ се заедно во…

Портпаролот на Левица, Амар Мециновиќ ја коментира…

(Видео) ВМРО-ДПМНЕ го брани трујачот Цементарница Усје

Градот Скопје денеска поднесе кривична пријава за…