На сред ноќ упаднале во домот на 73-годишна жена, ја нападнале и ограбиле!

t

На 20.03.2024год., во 03:30 часот во Полициската станица Прилеп, Ц.Т.(73) од Прилеп, пријавила дека три лица влегле во нејзиниот дом во Прилеп и одзеле пари и други предмети, а откако ги забележала, едното од нив физички ја нападнало.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот – велат од ОВР Прилеп.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Нови протести против работата на Бехтел…

Прилепчани и граѓани од цела Македонија десетина…

(Видео) Протест во Прилеп против работењето на…

Вчера во атарот на прилепското село Оревоец…

Приведени двајца дилери од Прилеп, пронајдена дрога…

На 05.05.2024 околу 21.30 часот на регионалниот…

Украден сеф од објект во Карпош!

Украден сеф од продавница во скопски Карпош,…

Затвореници се обиделе да убијат осуденик во…

СВР Битола поднесе кривична пријава против С.Р.(28)…