Објавено на:

Невреме во Босна: Откажани летовите од аеродромот во Сараево

t

Поради лошото време откажани се некои летови од аеродромот во Сараево

Некои летови на меѓународниот аеродром во Сараево се откажани вечерва поради лошото време.

Ветерот и дождот се одразија на распоредот на летови, па некои авиони не можеа да полетаат или слетаат на пистата на аеродромот. Според информациите од сараевскиот аеродром, кога станува збор за полетувања, летовите за Истанбул не се реализирани.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пукање во мигрантски камп кај Сараево

Во мигрантскиот камп Блажуј кај Сараево синоќа…

Уапсен 30-годишен маж кој пукал во нога…

Дваесет и тригодишна девојка е ранета денеска…

Бизарен случај: Уапсен Босанец откако синот хомосексуалец…

Граѓанин на БиХ завршил во регионалниот суд…

Сараево и денеска е најзагаден град во…

Со индекс на квалитет на воздухот од…

Снежно невреме предизвика сообраќаен хаос во Њујорк

Снежното невреме во американската сојузна држава Њујорк…