Неделковски: Ако бројките одат нагоре, ќе бараме онлајн настава

t

Претседателот на СОНК, Јаким Неделковски во емисијата 24 анализа истакна дека наставата со физичко присуство е многу напред во однос на онлајн наставата, во однос на социјализацијата и комуникацијата со наставниците.

Ние како синдикат следејќи ги бројките на новозаразени који се во нагорна линија, пред се ја поздравивме одлуката на МОН за одложување на почетокот на второто полугодие и очекувавме нашата иницијатива да барем две недели се отпочне со онлајн настава додека не паднат бројките. Дали ќе има промени, не знам, ако бројките повторно одат нагоре, ќе инсистираме на онлајн настава заради безбедност, пред се на нашите членови и на децата, вели Неделковски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Американски топ дипломат го уништи Христијан…

Заменикот на државниот секретар на САД, О'Брајан…

Студија: Карантините за време на Ковид-19 предизвикаа…

Дури и по завршувањето на карантините, забрзаното…

Ковачевски: ДПМНЕ го кочи европскиот пат на…

Одговорноста има име и презиме, тоа е…

Големи загуби за Фајзер откако “Ковид-лековите” ја…

Фајзер во вторникот објави поголема од очекуваната…

855 заразени и пет починати од Ковид-19…

Во Р. Македонија во текот на месец…