Неофицијално, ова се носителите на Левица

t

На социјалните мрежи се објавени неофицијалните носители на листите во шесте изборни единици од политичката партија Левица.

Како што е објавено, носител во првата изборна единица носител ќе биде Димитар Апасиев, во двојка носител ќе биде портпаролот Амар Мециновиќ, во тројка актуелниот пратеник Борислав Крмов, во ИЕ 4 советникот Саше Јанчев, во ИЕ 5 генералниот секретар на партијата Јована Мојсоска и во ИЕ 6 Игор Димески.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пратениците на Левица и во овој мандат…

- 366 илјади евра за патни трошоци за пратениците од коалицијата ДПМНЕ-СДС-ДУИ за една година. Крмов и Апасиев не земаа ниту денар, велат од Левица. -…

Мециновиќ: НЕ за патни трошоци, средствата да…

- Јас ќе бидам искрен, можеби е…

(Видео) Мециновиќ: Ние сме за протекционистичка економија,…

Левица е за протекционистичка економија, вели во…

Мециновиќ: Левица може да ја замени СДСМ…

Левица може да ја замени СДСМ во…

(Видео) Мециновиќ: Левица е создадена за да…

ВМРО-ДПМНЕ го пирзнава Преспанскиот договор и само…