Објавено на:

Не е само нашето судство: Свирепо ја убил сопругата, лажел за убиството, бил и на реално шоу, а белградска Апелација му ја укина пресудата за 40 години затвор!

t

Апелациониот суд во Белград му го укина притворот на Зоран Марјановиќ, кој беше осуден за убиство на неговата сопруга Јелена Марјановиќ.
Укината е првостепената пресуда на Марјановиќ со која беше осуден на 40 години затвор, јавуваат белградските медиуми.
На 22 јули минатата година, Вишиот суд во Белград го осуди Марјановиќ на максимална затворска казна за кривично дело тешко убиство, бидејќи, како што е објаснето во пресудата, на свиреп и предавнички начин ја убил сопругата Јелена на 2 април 2016 година , на насипот во Борча.

Маријановиќ е осуден во 2021 година со првостепена пресуда на 40 години затвор за убиство на сопругата пејачка Јелена (Крсмановиќ) Марјановиќ. Како што е докажано, тој на 02.04.2016 година оставил само петгодишно дете на ливадата на насипот во населбата Црвенка во Борча, а сопругата ја намамил да се симне од насипот. Потоа ја удрил неколку пати, а потоа со непознат предмет во каналот девет пати ја удрил во задниот дел од главата. Пејачката пред смртта вдишила вода, а нејзиното тело е пронајдено еден ден подоцна. По убиството на сопругата, Зоран Марјановиќ 15 месеци секој ден даваше изјави за медиумите, дури цело време се појавуваше во реално шоу тврдејќи дека не знае кој ја убил неговата сопруга и дека таа мистериозно исчезнала само кога се разделила од тој и нејзината ќерка да трчаат.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

УЖАС во соседна Србија: Мајка со нож…

Шестгодишно девојче од Ниш, итно е пренесено…

Вучиќ: Најмногу ме погоди што Македонија гласаше…

Српскиот претседател Александар Вучиќ вечерва во интервју…

Вучиќ: Колективниот Запад нѐ потцени

Претседателот на Србија Александар Вучиќ вечерва изјави…

Само во Србија: Кој го проектирал овој…

Необичен пешачки премин се појави во населбата…

Гласање за Резолуцијата за Сребреница денес во…

Генералното собрание на ОН денеска ќе гласа…