Објавено на:

Не очекуваат големи врнежи на снег

t

Од утре до четврток времето ќе биде стабилно. Утре со засилен северен ветер, а во следните два дена со ниски утрински температури, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Од УХМР влажен бран со врнежи од снег очекуваат од петок.

Времето денеска е променливо облачно со слаба магла по одделни котлини, во источните делови посончево. Во западните делови на повисоките места и на планините попладне ќе има повремени слаби врнежи од снег, а на пониските места од дожд.

Кон крајот на денот повремен снег ќе има и во североисточните делови. Попладне ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието на места засилен ветер од северен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 4 до 12 степени.

Во Скопје времето е променливо облачно со слаба магла. Попладне ќе дува умерен северен ветер.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПАД НА ТЕМПЕРАТУРИТЕ ОД ВТОРНИК

Дневните температури од вторник ќе опаднат за…

Нов топлотен бран во четврток и петок

Во Македонија во вторник посвежо утро со…

Пеколот ќе продолжи и во следните денови:…

УХМР информира дека и во следните денови…

По повеќе од една деценија падна снег…

Во Јужна Африка падна снег првпат од…

Попладне и викендов се најавува невреме со…

УХМР известува дeка во текот на попладневните…