Николоски: Ако сте прозападно настроени зошто безбедносниот сектор купува од фирми што се на црната листа на САД?

t

Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ во интервју во емисијата Клик Плус на ТВ 21, ја праша власта како устата им е полна со прозападна реторика, а даваат набавки во безбедносниот сектор на државата на фирми кои што се на црната листа на САД.

“Како од една страна устата им е полна на Европска унија, НАТО, прозападна ориентација, а од друга страна даваат сензитивни набавки во безбедности сектори во државата на фирми кои што се на црната листа на САД”, праша Николоски.

Во безбедносниот сектор има набавки кои што се направени од фирми кои што се поврзани со фирми кои што се на црната листа на САД, вели Николоски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Николоски: Почитувани пријатели, позади нас е…

Александар Николоски денеска на својот Фејсбук им…