Николоски: ДУИ има целосна контрола врз обвинителството и судството

t

ДУИ има целосна контрола над обвинителството и над судството и прават сѐ нивните кадри да не одговараат. Ова го изјави потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски во емисијата Дебати на тв Шења.

„Најчесните кадри во државата се собрани во ДУИ, а сите останати се по сите останати политички партии. Видете, да не сум ироничен, имаат целосна контрола над обвинителството и судството и прават се нивните кадри да не одговараат“, изјави Николоски.

Тој како пример за тоа ги даде составите на Врховниот и Управниот суд, каде и покрај тоа што немаат мнозинство имаат доволно луѓе за да си ја завршат работа.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) НОВА БОМБА НА ФУРКАН САЛИУ! Втор…

Новинарот Фуркан Салиу денеска објави втор дел…

Петров: Неприфатливо е МТВ да биде партиска…

ДПМНЕ лиферуваат лажни анкети, коишто со документи…

(Фото) Андонов: Се уште ја чекам одлуката…

Почитувани, ја информирам целата македонска јавност дена…

СДСМ: Со ДПМНЕ безбедносната состојба во земјата…

Се влошува безбедносната состојба во Македонија. Само…

Ахмети: ДА за Европа, НЕ за Русија

Али Ахмети во својот говор во Гостивар…