Објавено на:

Никој не сака да ги брани – на осомничени за убиството на Данка им е доделен адвокат по службена должност

t

Дејан Драгијевиќ и Срѓан Јанковиќ, осомничени за убиството на Данка Илиќ (2), откако ја прегазиле со автомобил на 40 метри од дворот на куќата во која си играла со мајка си и братот, ќе бидат изведени во Вишото јавно обвинителство во Зајечар за сослушување.

Тие се товарат за кривично дело тешко убиство на дете, кое според измените на Кривичниот законик кои стапија во сила на 1 декември 2019 година, се казнува со доживотен затвор без можност за условен отпуст.

Како што дознава Блиц, за осомничените по службена должност се одредени бранители

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Влада: Да се запре рушењето на стадионот…

Владата синоќа на седница донесе одлука да…

(Видео) Вучиќ и Додик: Србите не се…

Во пресрет на утрешната седница на Генералното…

Зеленски бара НАТО да ја соборува руската…

Северноатлантската алијанса мора да собори руски воени…

„И секоја капка од твојата рана ко…

На денешен ден, 22 мај во 1944…