Објавено на:

Ни престојат студенти денови

t

Денес претежно облачно и постудено. Кон крајот на денот и во текот на ноќта со локален дожд, на планините снег. Ќе дува слаб до умерен, а претпладне вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Зимски олимписки игри без снег? Кина ќе…

Кина вети дека ќе спроведе „зелени и…

УХМР: Максималната температура од -4 до 5…

Променливо облачно, на места ќе провејува снег,…

Над 50 тетовци деновиве скршиле раце и…

Снегот и ниските температури целосно ги прекрија…

Вистинска зимска идила: Интензивени врнежи од снег…

Сообраќајот на државните патишта се одвива по…

Албанија под снег, училиштата ќе останат затворени…

Целата територија на Албанија е покриена со…