Објавено на:

Новак Ѓоковиќ проговори за Данка: „Нѐ соедини во молитва“

t

Новак Ѓоковиќ, најдобриот тенисер на светот, сподели потресна порака упатена до Данка Илиќ, која ја обедини Србија последните денови.


Додека се подготвува за Мастерсот во Монте Карло, и Новак Ѓоковиќ ги следи сите случувања во Србија, па и тој како и цела нација беше погоден од случајот со Данка Илиќ поради што се огласи на социјалните мрежи.


„Кога исчезна, не соедини во молитва“, е пораката што најдобриот тенисер на светот ја сподели на својот профил.
Данка Илиќ (2) исчезна на 26 март во Бањско поле кај Бор, а припадниците на МВР по десетдневна опсежна операција го уапсија С.Ј. (50) и Д.Д. (50), двајцата од Бор, поради сомнение дека убиле мало девојче.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Се огласи таткото на исчезнатата Данка: „Злато…

На социјалната мрежа Фејсбук се огласи Милош…

Ѓоковиќ против Синер за најголемата награда во…

Новак Ѓоковиќ и Јаник Синер вечерва ќе…

Ѓоковиќ: Едвај се спасив – ме давеше…

Најдобриот тенисер на планетата, Новак Ѓоковиќ, се…

Ѓоковиќ лесно до осминафиналето на Мастерсот во…

Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ вечерва го…

Српскиот патријарх ги крстеше децата на Новак…

Фотографиите на социјалните мрежи ги објави протосингелот…