Нови детали за убиството во Вруток – Жртвата била Албанка

t

На 25.04.2022 во ОВР Гостивар било пријавено дека во домот во гостиварското село Вруток со убодни рани по телото била пронајдена почината 55-годишна жена, се наведува во билтенот на МВР.

Станува збор за Б.А. од Република Албанија. Таа живеела во селото.

Јавен обвинител и екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар извршиле увид и се работи на расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Жена и дете испаднале од трамвај во…

Во Нов Белград се случила несреќа во…

Нови детали за убиството во Вруток –…

На 25.04.2022 во ОВР Гостивар било пријавено…

Најмудрите луѓе се раѓаат во овој хороскопски…

Водолиите се познати по своите истакнати комуникациски…

Почина првата жена возач на ЈСП

На 50-годишна возраст почина Весна Најдоска, професионален…

Прегазена жена во Гостивар

На 02.02.2022 во 17.15 часот во Полициската…